CNS-CUW35CC
  • CNS-CUW35CC
  • CNS-CUW35CC
  • CNS-CUW35CC
  • CNS-CUW35CC
  • CNS-CUW35CC
  • CNS-CUW35CC
  • CNS-CUW35CC
  • CNS-CUW35CC
  • CNS-CUW35CC
  • CNS-CUW35CC
  • CNS-CUW35CC
  • CNS-CUW35CC
  • CNS-CUW35CC
CNS-CUW35CC
Canyon
35 W,100-240V, 50/60Hz, 1 A, 2 x USB-C, White
Bruttopreis
Lieferung in 4-5 Tagen
Menge
Auf Lager
3 Artikel
Beschreibung
Wall charger CU35CC
This is your chance to experience the future of fast charging: our CNS-CUW35CC Dual Port. This compact yet very powerful adapter delivers an impressive 35 watts of power through two USB-C ports. As a result, you can charge your power-hungry devices, such as laptops, tablets, and smartphones at lightning-fast speeds. Feel free to connect two compatible devices simultaneously and enjoy rapid charging for both. The PowerHub 35W Dual Port supports PPS (Programmable Power Supply) technology, ensuring optimal charging efficiency for a wide range of devices.
  • Power 35W with 2 USB-C
  • Fast charging
  • Compact Design
  • Over-voltage, overheating, overcurrent and short circuit protection
  • Input: AC100-240V 50/60Hz 1A Max
  • Output C1/C2: DC 5V/3A 9V/3A 12V/2.92A 15V/2.33A 20V/1.75A (35W ) PPS: 3.3-11V/3A
  • Output C1+C2: 35W Max
  • Compliant with CE, RoHs & ERP
Spezifikationen
Certificates
Compliance certificatesCE/RoHS
Design
Plug-and-PlayYes
ProduktfarbeWhite
Packaging content
Menge pro Packung1 Stück(e)
Performance
Anzahl der USB-Typ-C-Anschlüsse2
Anzahl gleichzeitig verbundener Geräte (max.)2
Kabelloses LadenYes
LadegerättypIndoor
LadekompatibilitätLaptop/Smartphone/Tablet
LeistungsschutzfunktionenOver current/Over voltage/Overheating/Short circuit
Schnelles AufladenYes
SchnellladetechnologieGaN
StromquellentypAC
Power
Ausgangsleistung von Port 135 W
Ausgangsleistung von Port 235 W
Ausgangsstrom (12 V)2.92 A
Ausgangsstrom (5V)3 A
Ausgangsstrom (9V)3 A
Eingangsfrequenz50-60 Hz
Eingangsspannung220 - 240 V
Eingangsstrom1 A
Maximum Leistung35 W
Output current (15V)2.33 A
Output current (20V)1.75 A
Vendor information
Brand NameCanyon
Warranty1
Artikeldetails
3 Artikel
Neu
Technische Daten
Ausgangsstrom (5V)
3 A
Ausgangsstrom (9V)
3 A
Plug-and-Play
Yes
Eingangsspannung
220 - 240 V
Compliance certificates
CE/RoHS
Eingangsfrequenz
50-60 Hz
Leistungsschutzfunktionen
Over current/Over voltage/Overheating/Short circuit
Stromquellentyp
AC
Eingangsstrom
1 A
Ladegerättyp
Indoor
Ladekompatibilität
Laptop/Smartphone/Tablet
Maximum Leistung
35 W
Brand Name
Canyon
Warranty
1
Menge pro Packung
1 Stück(e)
Produktfarbe
White
Anzahl der USB-Typ-C-Anschlüsse
2
Kabelloses Laden
Yes
Schnelles Aufladen
Schnellladetechnologie
GaN
Anzahl gleichzeitig verbundener Geräte (max.)
Ausgangsleistung von Port 1
35 W
Ausgangsleistung von Port 2
35 W
Output current (15V)
2.33 A
Output current (20V)
1.75 A
Ausgangsstrom (12 V)
2.92 A