CNS-CUW35CC
  • CNS-CUW35CC
  • CNS-CUW35CC
  • CNS-CUW35CC
  • CNS-CUW35CC
  • CNS-CUW35CC
  • CNS-CUW35CC
  • CNS-CUW35CC
  • CNS-CUW35CC
  • CNS-CUW35CC
  • CNS-CUW35CC
  • CNS-CUW35CC
  • CNS-CUW35CC
  • CNS-CUW35CC
CNS-CUW35CC
Canyon
35 W,100-240V, 50/60Hz, 1 A, 2 x USB-C, White
Tasse incluse
Consegna in 4-5 giorni
Quantità
In magazzino
3 Articoli
Descrizione
Wall charger CU35CC
This is your chance to experience the future of fast charging: our CNS-CUW35CC Dual Port. This compact yet very powerful adapter delivers an impressive 35 watts of power through two USB-C ports. As a result, you can charge your power-hungry devices, such as laptops, tablets, and smartphones at lightning-fast speeds. Feel free to connect two compatible devices simultaneously and enjoy rapid charging for both. The PowerHub 35W Dual Port supports PPS (Programmable Power Supply) technology, ensuring optimal charging efficiency for a wide range of devices.
  • Power 35W with 2 USB-C
  • Fast charging
  • Compact Design
  • Over-voltage, overheating, overcurrent and short circuit protection
  • Input: AC100-240V 50/60Hz 1A Max
  • Output C1/C2: DC 5V/3A 9V/3A 12V/2.92A 15V/2.33A 20V/1.75A (35W ) PPS: 3.3-11V/3A
  • Output C1+C2: 35W Max
  • Compliant with CE, RoHs & ERP
Specifiche
Certificates
Compliance certificatesCE/RoHS
Design
Plug and PlayYes
Product colourWhite
Packaging content
Quantity per pack1 pz
Performance
Charger compatibilityLaptop/Smartphone/Tablet
Charger typeIndoor
Fast chargingYes
Fast charging technologyGaN
Number of simultaneously connected devices (max)2
Power protection featuresOver current/Over voltage/Overheating/Short circuit
Power source typeAC
USB Type-C ports quantity2
Wireless chargingYes
Power
Input current1 A
Input frequency50-60 Hz
Input voltage220 - 240 V
Maximum power35 W
Output current (12V)2.92 A
Output current (15V)2.33 A
Output current (20V)1.75 A
Output current (5V)3 A
Output current (9V)3 A
Port 1 output power35 W
Port 2 output power35 W
Vendor information
Brand NameCanyon
Warranty1
Dettagli del prodotto
3 Articoli
Nuovo
Scheda tecnica
Corrente di uscita (5V)
3 A
Corrente di uscita (9V)
3 A
Plug-and-Play
Yes
Eingangsspannung
220 - 240 V
Compliance certificates
CE/RoHS
Eingangsfrequenz
50-60 Hz
Leistungsschutzfunktionen
Over current/Over voltage/Overheating/Short circuit
Stromquellentyp
AC
Eingangsstrom
1 A
Ladegerättyp
Indoor
Ladekompatibilität
Laptop/Smartphone/Tablet
Maximum Leistung
35 W
Brand Name
Canyon
Warranty
1
Menge pro Packung
1 Stück(e)
Produktfarbe
White
Anzahl der USB-Typ-C-Anschlüsse
2
Kabelloses Laden
Yes
Schnelles Aufladen
Schnellladetechnologie
GaN
Anzahl gleichzeitig verbundener Geräte (max.)
Ausgangsleistung von Port 1
35 W
Ausgangsleistung von Port 2
35 W
Output current (15V)
2.33 A
Output current (20V)
1.75 A
Ausgangsstrom (12 V)
2.92 A