Wall charger CU35CCThis is your chance to experience the future of fast charging: our CNS-CUW35CC Dual Port. This compact yet very powerful adapter delivers an impressive 35 watts of power through two USB-C ports. As a result, you can charge your power-hungry devices, such as laptops, tablets, and smartphones at lightning-fast speeds. Feel free to connect two compatible devices simultaneously and enjoy rapid charging for both. The PowerHub 35W Dual Port supports PPS (Programmable Power Supply) technology, ensuring optimal charging efficiency for a wide range of devices.
This adapter is pocket-sized and very easy to carry, plus it works with various power outlets worldwide – isn’t that perfect for seasoned travelers? Also, rest assured that your devices are protected with built-in safety features, including over-voltage, overheating, overcurrent, and short circuit protection. And of course, the adapter meets all safety and environmental standards, complying with CE, RoHS, and ERP certifications. The CNS-CUW35CC Dual Port is a step forward than being a charger; it's a powerful tool that keeps you connected and productive.
- Power 35W with 2 USB-C
- Fast charging
- Compact Design
- Over-voltage, overheating, overcurrent and short circuit protection
- Input: AC100-240V 50/60Hz 1A Max
- Output C1/C2: DC 5V/3A 9V/3A 12V/2.92A 15V/2.33A 20V/1.75A (35W ) PPS: 3.3-11V/3A
- Output C1+C2: 35W Max
- Compliant with CE, RoHs & ERP
Spécifications
Certificat
| Certificats de conformité | CE/RoHS |
Contenu de l'emballage
Design
| Couleur du produit | Blanc |
| Plug and Play | Oui |
Puissance
| Courant d'entrée | 1 A |
| Courant de sortie (12 V) | 2,92 A |
| Courant de sortie (15 V) | 2,33 A |
| Courant de sortie (20 V) | 1,75 A |
| Courant de sortie (5V) | 3 A |
| Courant de sortie (9V) | 3 A |
| Fréquence d'entrée | 50-60 Hz |
| Puissance de sortie du port 1 | 35 W |
| Puissance de sortie du port 2 | 35 W |
| Puissance max. | 35 W |
| Tension d'entrée | 220 - 240 V |
représentation / réalisation
| Charge rapide | Oui |
| Compatibilité de chargeur | Ordinateur portable/Smartphone/Tablette |
| Dispositifs de protection électrique | Court-circuit/Sur-courant/Surchauffe/Surtension |
| Nombre d'appareils connectés simultanément (max) | 2 |
| Quantité de ports USB de type C | 2 |
| Recharge sans fil | Oui |
| Technologie de chargement rapide | GaN |
| Type de chargeur | Intérieure |
| Type de source d'alimentation | Secteur |
Vendor information
| Brand Name | Canyon |
| Warranty | 1 |