GX20Z46287
  • GX20Z46287
GX20Z46287
Lenovo
Legion Slim 170W AC Adapter(CE)
Bruttopreis
Lieferung in 4-5 Tagen
Menge
Auf Lager
51 Artikel
Beschreibung
The Lenovo Slim 170W AC adapter is the new adapter with slim and small design. It is your perfect replacement or spare power adapter for your Lenovo Legion laptops.
  • 170W wattage
  • 30% size reduction comparing to Lenovo Standard 170W AC adapter,with Slim and Portable design
  • Incorporates a rubber buckle for easy cable management
  • Compatible with Lenovo Legion laptops with rectangular ""Slim Tip"" power plug
Spezifikationen
Design
ProduktfarbeBlack
Features
Ausgangsleistung170 W
Ausgangsspannung20 V
Ausgangsstrom8.5 A
Eingangsfrequenz50 - 60 Hz
Eingangsspannung100 - 240 V
Eingangsstrom2.5 A
MarkenkompatibilitätLenovo
StromversorgungstypIndoor
ZweckLaptop
Operational conditions
Betriebstemperatur (TT)0 - 40 °C
Lagertemperatur (TT)-31 - 60 °C
Relative Luftfeuchtigkeit im Betrieb (HH)8 - 80 %
Packaging content
Menge pro Packung1 Stück(e)
Vendor information
Brand NameLenovo
Warranty1
Weight & dimensions
Kabellänge1.76 m
Artikeldetails
51 Artikel
Neu
Technische Daten
Eingangsspannung
100 - 240 V
Eingangsfrequenz
50 - 60 Hz
Zertifizierung
Ausgangsstrom
8.5 A
Eingangsstrom
2.5 A
Kabellänge
1.76 m
Brand Name
Lenovo
Warranty
1
Betriebstemperatur (TT)
0 - 40 °C
Lagertemperatur (TT)
-31 - 60 °C
Relative Luftfeuchtigkeit im Betrieb (HH)
8 - 80 %
Ausgangsleistung
170 W
Ausgangsspannung
20 V