GX20Z46287
  • GX20Z46287
GX20Z46287
Lenovo
Legion Slim 170W AC Adapter(CE)
TTC
Livraison en 4-5 jours
Quantité
En stock
51 Produits
Description
The Lenovo Slim 170W AC adapter is the new adapter with slim and small design. It is your perfect replacement or spare power adapter for your Lenovo Legion laptops.
  • 170W wattage
  • 30% size reduction comparing to Lenovo Standard 170W AC adapter,with Slim and Portable design
  • Incorporates a rubber buckle for easy cable management
  • Compatible with Lenovo Legion laptops with rectangular ""Slim Tip"" power plug
Spécifications
Caractéristiques
Compatibilité de marqueLenovo
Courant d'entrée2.5 A
Courant de sortie8,5 A
Fréquence d'entrée50 - 60 Hz
Puissance de sortie170 W
Tension d'entrée100 - 240 V
Tension de sortie20 V
Type d'alimentation d'énergieIntérieure
UtilitéOrdinateur portable
Conditions environnementales
Humidité relative de fonctionnement (H-H)8 - 80 %
Température d'opération0 - 40 °C
Température hors fonctionnement-31 - 60 °C
Contenu de l'emballage
Quantité1 pièce(s)
Design
Couleur du produitNoir
Poids et dimensions
Longueur de câble1,76 m
Vendor information
Brand NameLenovo
Warranty1
Détails du produit
51 Produits
Neuf
Fiche technique
Eingangsspannung
100 - 240 V
Eingangsfrequenz
50 - 60 Hz
Zertifizierung
Ausgangsstrom
8.5 A
Eingangsstrom
2.5 A
Kabellänge
1.76 m
Brand Name
Lenovo
Warranty
1
Betriebstemperatur (TT)
0 - 40 °C
Lagertemperatur (TT)
-31 - 60 °C
Relative Luftfeuchtigkeit im Betrieb (HH)
8 - 80 %
Ausgangsleistung
170 W
Ausgangsspannung
20 V
Markenkompatibilität
Stromversorgungstyp
Indoor
Zweck
Laptop
Menge pro Packung
1 Stück(e)
Produktfarbe
Black
Références spécifiques
UPC
EAN13
MPN
GX20Z46287
16 autres produits dans la même catégorie :
H6Y88AA_ABB
Référence: 2888425, 500813
Marque: HP
H6Y88AA_ABB
Adaptateur secteur intelligent HP 45W
Détails H6Y88AA_ABB
En stock
40Y7701
Référence: 40Y7701
Marque: Lenovo
40Y7701
Lenovo ThinkPad & 65W Ultraportable AC Adapter - Denmark, 20 V, 65 W, 230 g, 43 x 104 x 29 mm, 3-pin AC
Détails 40Y7701
XV4TF
Marque: Dell
XV4TF
240W AC adapter for laptops with 7.4mm connector
Détails XV4TF
Référence: 40Y7699
Marque: Lenovo
Lenovo 65W AC Adapter (Japan), Ordinateur portable, Intérieure, 100-240 V, 50/60 Hz, 65 W, 20 V
Détails 40Y7699
Référence: 677774-003
Marque: HP
HP 724264-001, Intérieure, 65 W, 19.5 V, Noir
Détails 724264-001
110-240V, 18,5 V 3,5 A 65 W, Black
Détails 917848-001
HP 90W 19.5V, Intérieure, 90 W, 19.5 V, 89%, Noir
Référence: 609940-001,ED495AA, 99111744
HP 463955-001, Ordinateur portable, Intérieure, 110-240 V, 47/63 Hz, 90 W, 19 V
Lenovo 40Y7697, Ordinateur portable, Intérieure, 100-240 V, 50/60 Hz, 65 W, ThinkPad Edge ThinkPad L410, L412, L420, L421, L510, L512, L520 ThinkPad R60, R60e, R61, R61e,...
5A11K67848
5A11K67848
135W Slim Tip AC adapter for Lenovo laptops
Détails 5A11K67848
V217P
Référence: 0V217P, 99102188
Marque: DELL
V217P
65W AC adapter for Dell notebooks, 19.5V output, 3.34A current, 7.4mm x 5.0mm connector, suitable for travel and office use.