GX20Z46287
  • GX20Z46287
GX20Z46287
Lenovo
Legion Slim 170W AC Adapter(CE)
Tasse incluse
Consegna in 4-5 giorni
Quantità
In magazzino
51 Articoli
Descrizione
The Lenovo Slim 170W AC adapter is the new adapter with slim and small design. It is your perfect replacement or spare power adapter for your Lenovo Legion laptops.
  • 170W wattage
  • 30% size reduction comparing to Lenovo Standard 170W AC adapter,with Slim and Portable design
  • Incorporates a rubber buckle for easy cable management
  • Compatible with Lenovo Legion laptops with rectangular ""Slim Tip"" power plug
Specifiche
Design
Product colourBlack
Features
Brand compatibilityLenovo
Input current2.5 A
Input frequency50 - 60 Hz
Input voltage100 - 240 V
Output current8.5 A
Output power170 W
Output voltage20 V
Power supply typeIndoor
PurposeLaptop
Operational conditions
Operating relative humidity (H-H)8 - 80 %
Operating temperature (T-T)0 - 40 °C
Storage temperature (T-T)-31 - 60 °C
Packaging content
Quantity per pack1 pz
Vendor information
Brand NameLenovo
Warranty1
Weight & dimensions
Cable length1.76 m
Dettagli del prodotto
51 Articoli
Nuovo
Scheda tecnica
Eingangsspannung
100 - 240 V
Eingangsfrequenz
50 - 60 Hz
Zertifizierung
Ausgangsstrom
8.5 A
Eingangsstrom
2.5 A
Kabellänge
1.76 m
Brand Name
Lenovo
Warranty
1
Betriebstemperatur (TT)
0 - 40 °C
Lagertemperatur (TT)
-31 - 60 °C
Relative Luftfeuchtigkeit im Betrieb (HH)
8 - 80 %
Ausgangsleistung
170 W
Ausgangsspannung
20 V