Reference: 110900
Brand: Brady
3M T Privacy Filter for 25in Full Screen Monitor with T COMPLYT Magnetic Attach 16:10 PF250W1EM, 25", 16:10, Monitor, Frameless display privacy filter, Anti-glare, Privacy, 4.06 oz (115.2 g)
| Maximum screen size | 25" |
| Suitable for | Monitor |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Product color | Black |
| Display filter features | Anti-glare, Privacy |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Widescreen | Yes |
| Scratch-resistant | Yes |
| Durable screen protection | Yes |
| Privacy filtering orientation | Landscape |
| Touchscreen compatible | Yes |
| Blue light filter | Yes |
| Width | 21.1" (537 mm) |
| Height | 13.5" (342 mm) |
| Weight | 4.06 oz (115.2 g) |
| Package width | 18.5" (469.9 mm) |
| Package depth | 0.813" (20.7 mm) |
| Package height | 31.2" (793.8 mm) |
| Package weight | 3.37 lbs (1.53 kg) |
| Pallet net height | 51" (129.5 cm) |
| Pallet net length | 63.5" (161.3 cm) |
| Pallet net width | 43" (109.2 cm) |
| Pallet net weight | 40.6 lbs (18.4 kg) |
| EUR-pallet weight | 785.9 lbs (356.5 kg) |
| Quantity per EUR-pallet | 160 pc(s) |
| Shipping (inner) case width | 19" (48.3 cm) |
| Shipping (inner) case length | 31.8" (80.8 cm) |
| Shipping (inner) case height | 5.12" (13 cm) |
| Shipping (inner) case weight | 18.5 lbs (8.38 kg) |
| Shipping (inner) case net weight | 20.3 oz (576.1 g) |
| Quantity per shipping (inner) case | 5 pc(s) |
| Shipping (inner) case GTIN (EAN/UPC) | 76308415068 |
Data sheet
Specific References
Reference: PF270W9EM, 7100259614
Brand: eSTUFF
Reference: MACBOOK 16
Brand: eSTUFF
Reference: W128781426
Brand: 3M
Reference: PF22.0W, PF22W, PF220W1B, 98-0440-4597-3, 98044054140, ASF220WEU
Brand: eSTUFF
Reference: IPAD PRO 12,9_, PFTAP010
Brand: eSTUFF
3M T Privacy Filter for 25in Full Screen Monitor with T COMPLYT Magnetic Attach 16:10 PF250W1EM, 25", 16:10, Monitor, Frameless display privacy filter, Anti-glare, Privacy, 4.06 oz (115.2 g)
check_circle
check_circle