3M BP140W9B, 14", 16:9, Netbook, Frameless display privacy filter, Anti-glare
| Maximum screen size | 14" |
| Suitable for | Netbook |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Screen size HxW | 6.87 x 12.2" (174.5 x 309.9 mm) |
| Display diagonal (metric) | 139.8" (355 cm) |
| Filter color | Black |
| Product color | Black |
| Display filter features | Anti-glare |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Scratch-resistant | Yes |
| Protection features | Scratch resistant |
| Limits viewing angle | 60° |
| Easy to clean | Yes |
| Light transmission | 85% |
| Screen format | Widescreen |
| Easy to apply | Yes |
| Durable screen protection | Yes |
| Privacy filtering orientation | Landscape |
| Touchscreen compatible | Yes |
| Easy to remove | Yes |
| Blue light filter | Yes |
| Width | 12.2" (310 mm) |
| Height | 6.87" (174.5 mm) |
| Width (imperial) | 12.201" |
| Height (imperial) | 6.87" |
| Anti-reflective | No |
Data sheet
Specific References
Reference: MSPF0031, PF15.4W, ASF154WEU, 626468, 98044054074, PF154W1B, 78Y
Brand: eSTUFF
Reference: W128278244
Brand: 3M
Reference: W128820004
Brand: 3M
Reference: PF240W1EM, 98044300485
Brand: eSTUFF
Reference: IPAD MINI 6TH
Brand: eSTUFF
Reference: PF23.0W9, PF230W9B, 98-0440-5433-0, ASF23W9EU, 626485, D31054, 9
Brand: eSTUFF
Reference: W128820005
Brand: 3M
Brand: 3M
Reference: TF160W1B, PRECISION 7670
Brand: eSTUFF
3M BP140W9B, 14", 16:9, Netbook, Frameless display privacy filter, Anti-glare
check_circle
check_circle