3M BP141W1B, 14.1", 16:10, Laptop, Frameless display privacy filter, Anti-glare
| Maximum screen size | 14.1" |
| Suitable for | Laptop |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Display diagonal (metric) | 14.1" (35.8 cm) |
| Reversibility | Matte-to-Glossy |
| Display filter features | Anti-glare |
| Display types supported | LCD |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Limits viewing angle | 60° |
| Privacy filtering orientation | Landscape |
| Installation type | Adhesive strip |
| Blue light filter | Yes |
| Brand compatibility | Universal |
| Compatibility | for 14.1in Laptop |
| Width | 12" (304 mm) |
| Height | 7.48" (190 mm) |
| Width (imperial) | 12" |
| Height (imperial) | 7.5" |
Data sheet
Specific References
Reference: 99112193
Brand: 3M
Reference: W128820004
Brand: 3M
Reference: PF14.0W, PF14.0W9, PF140W9B, BP140W9B, AU100AA, 0A61769, 9804405
Brand: eSTUFF
Brand: 3M
Reference: THINKPAD P14S G5
Brand: eSTUFF
Reference: SURFACE LAPTOP 7, SURFACE LAPTOP 7 COPILOT
Brand: eSTUFF
Reference: IPADAIR11_2024
Brand: eSTUFF
Reference: TF160W1B, BP160W1B, LENOVO P16S, THINKPAD T16 G2, THINKPAD L16 G
Brand: eSTUFF
3M BP141W1B, 14.1", 16:10, Laptop, Frameless display privacy filter, Anti-glare
check_circle
check_circle