eSTUFF GLBE12294175, 12.5", 16:9, Laptop, Frameless display privacy filter, Glossy / Matt, Anti-glare
| Maximum screen size | 12.5" |
| Suitable for | Laptop |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Display diagonal (metric) | 12.5" (31.8 cm) |
| Filter color | Black |
| Material | Polyethylene terephthalate (PET) |
| Product color | Black |
| Display filter features | Anti-glare |
| Display types supported | LCD |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Easy to clean | Yes |
| Surface finish | Glossy / Matt |
| Easy to apply | Yes |
| Privacy filtering orientation | Landscape |
| Touchscreen compatible | Yes |
| Installation type | Adhesive strip + Slide mount tab |
| Easy to remove | Yes |
| Brand compatibility | Universal |
| Width | 11.6" (294 mm) |
| Height | 6.89" (175 mm) |
| Weight | 2.82 oz (80 g) |
| Package width | 15" (382 mm) |
| Package depth | 9.37" (238 mm) |
| Package height | 0.354" (9 mm) |
| Package weight | 5.22 oz (148 g) |
Data sheet
Specific References
Reference: PF236W9B, 99112305
Brand: 3M
Reference: PF13.3W, PF13.3W, ASF133WEU, THINKPAD X13, BP133W1B
Brand: eSTUFF
Reference: THINKPAD T14 G4, THINKPAD T14 G3, BP140W1B, THINKPAD T14 G4, X1
Brand: eSTUFF
Reference: PF15.6W9 PF15.6W9B, 99112190
Brand: 3M
Brand: 3M
Brand: 3M
Reference: PF13.3W9, PF133W9B, AU649AA, ASF133W9EU, 98044054314, 626458, K6
Brand: eSTUFF
eSTUFF GLBE12294175, 12.5", 16:9, Laptop, Frameless display privacy filter, Glossy / Matt, Anti-glare
check_circle
check_circle