3M BPTMS001, 12.3", 3:2, Laptop, Frameless display privacy filter, Glossy, Anti-glare, Anti-radiation, Anti-reflective
| Maximum screen size | 12.3" |
| Suitable for | Laptop |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Screen size HxW | 7.64 x 11.2" (194 x 285 mm) |
| Display diagonal (metric) | 12.3" (31.2 cm) |
| Reversibility | Matte-to-Glossy |
| Display filter features | Anti-glare, Anti-radiation, Anti-reflective |
| Display types supported | LCD/CRT |
| Aspect ratio | 3:2 |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant |
| Limits viewing angle | 60° |
| Easy to clean | Yes |
| Light transmission | 85% |
| Surface finish | Glossy |
| Screen format | Standard |
| Country of origin | United States |
| Easy to apply | Yes |
| Privacy filtering orientation | Landscape |
| Touchscreen compatible | Yes |
| Installation type | Adhesive strip |
| Easy to remove | Yes |
| Blue light filter | Yes |
| Brand compatibility | Microsoft |
| Compatibility | Microsoft Surface Pro 5 12.3in; Microsoft Surface Pro 6 12.3in; Microsoft Surface Pro 4 12.3in; Microsoft Surface Pro 7 12.3in |
| Width (imperial) | 11.2" |
| Height (imperial) | 7.6" |
| Anti-reflective | Yes |
| Compliance certificates | Trade Agreements Act (TAA) |
Data sheet
Specific References
Reference: K55253WW, THINKPAD X13
Brand: eSTUFF
Reference: IPAD 10.2_ 2019, IPAD 10.2_ 2020, IPAD 10.22 2022
Brand: eSTUFF
Reference: PF13.3W9, PF133W9B, AU649AA, ASF133W9EU, 98044054314, 626458, K6
Brand: eSTUFF
Reference: HCNMS002, 98044065765, 7100143040, SURFACE LAPTOP 1_2_3_4_5_6
Brand: eSTUFF
Reference: W128820013
Brand: 3M
Reference: IPAD MINI 6TH
Brand: eSTUFF
Reference: SURFACE LAPTOP 7, SURFACE LAPTOP 7 COPILOT
Brand: eSTUFF
Reference: W128820005
Brand: 3M
Reference: PF340W2E, PFMDE001
Brand: eSTUFF
Reference: W128781431
Brand: 3M
3M BPTMS001, 12.3", 3:2, Laptop, Frameless display privacy filter, Glossy, Anti-glare, Anti-radiation, Anti-reflective
check_circle
check_circle