3M BPNDE003, 15.6", 16:9, Laptop, Frameless display privacy filter, Anti-glare
| Maximum screen size | 15.6" |
| Suitable for | Laptop |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Display diagonal (metric) | 15.6" (39.6 cm) |
| Reversibility | Matte-to-Glossy |
| Display filter features | Anti-glare |
| Display types supported | LCD |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Limits viewing angle | 60° |
| Privacy filtering orientation | Landscape |
| Installation type | Adhesive strip |
| Blue light filter | Yes |
| Brand compatibility | Dell |
| Compatibility | Multi-line Laptops |
| Width | 13.5" (342 mm) |
| Height | 8.58" (218 mm) |
| Width (imperial) | 13.4" |
| Height (imperial) | 8.6" |
Data sheet
Specific References
Reference: TF140W1B, 7100261411, THINKPAD T14 G4, THINKPAD T14 G3, BP140W1B
Brand: eSTUFF
Reference: W128277859
Brand: 3M
Reference: 99113571
Brand: 3M
Reference: W128781451
Brand: 3M
Reference: PF14.0W, PF14.0W9, PF140W9B, BP140W9B, AU100AA, 0A61769, 9804405
Brand: eSTUFF
Reference: W128781433
Brand: 3M
3M BPNDE003, 15.6", 16:9, Laptop, Frameless display privacy filter, Anti-glare
check_circle
check_circle