3M BPNAP005, 16.2", 16:10, Laptop, Frameless display privacy filter, Anti-glare
| Maximum screen size | 16.2" |
| Suitable for | Laptop |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Screen size HxW | 9.02 x 13.8" (229 x 351 mm) |
| Display diagonal (metric) | 161.8" (411 cm) |
| Filter color | Black |
| Product color | Black |
| Display filter features | Anti-glare |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Scratch-resistant | Yes |
| Protection features | Scratch resistant |
| Limits viewing angle | 60° |
| Easy to clean | Yes |
| Light transmission | 85% |
| Screen format | Widescreen |
| Easy to apply | Yes |
| Durable screen protection | Yes |
| Privacy filtering orientation | Landscape |
| Touchscreen compatible | Yes |
| Easy to remove | Yes |
| Blue light filter | Yes |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | MacBook Pro 16" with Retina Display (2021) |
| Width | 13.8" (351 mm) |
| Height | 9.02" (229 mm) |
| Width (imperial) | 13.819" |
| Height (imperial) | 9.016" |
| Anti-reflective | No |
Data sheet
Specific References
Reference: SURFACE LAPTOP 7
Brand: eSTUFF
Reference: PF27.0W9, PF270W9B, ASF27W9EU, 98044054363, 626491, K60729WW, MS
Brand: eSTUFF
Reference: IPAD PRO 13_ 2024, D70905
Brand: eSTUFF
Reference: W128820007
Brand: 3M
Reference: PFNDE015, XPS 15 2-IN-1 9500, XPS 9520, BPNDE003
Brand: eSTUFF
Reference: W128821272
Brand: 3M
Reference: IPADAIR11_2024
Brand: eSTUFF
Brand: 3M
3M BPNAP005, 16.2", 16:10, Laptop, Frameless display privacy filter, Anti-glare
check_circle
check_circle