3M BPTAP002, 12.9", Tablet, Frameless display privacy filter, Anti-glare
| Maximum screen size | 12.9" |
| Suitable for | Tablet |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Display diagonal (metric) | 12.9" (32.7 cm) |
| Reversibility | Matte-to-Glossy |
| Display filter features | Anti-glare |
| Display types supported | LCD |
| Privacy filtering orientation | Landscape |
| Installation type | Adhesive strip |
| Blue light filter | Yes |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPad Pro 3rd - 5th Gen |
| Width | 10.9" (277 mm) |
| Height | 8.31" (211 mm) |
| Width (imperial) | 10.9" |
| Height (imperial) | 8.3" |
Data sheet
Specific References
Reference: W128781432
Brand: 3M
Reference: W128820003
Brand: 3M
Reference: W128163571
Brand: 3M
Reference: GF125W9B, GPF12.5W9, 98044055048
Brand: eSTUFF
Reference: GF238W9B, 98044065682
Brand: eSTUFF
Reference: SURFACE LAPTOP 7, SURFACE LAPTOP 7 COPILOT
Brand: eSTUFF
Reference: PF12.5W9, PF125W9B, 0A61770, 98044054439, ASF125W9EU, J6E64AA, 6
Brand: eSTUFF
Reference: PF23.8W9, PF238W9B, 98044059321, ASF238W9EU, 626486, 4XJ0L59639
Brand: eSTUFF
3M BPTAP002, 12.9", Tablet, Frameless display privacy filter, Anti-glare
check_circle
check_circle