HP 16GB DDR4 (1x16GB) 3200 UDIMM Memory, 16 GB, 1 x 16 GB, DDR4, 3200 MHz
| Internal memory | 16 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Component for | PC |
| ECC | No |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Compatible products | HP ProDesk 400 G5/6 Desktop Mini, HP ProDesk 600 G5/6 Desktop Mini, HP EliteDesk 705 G5 Desktop Mini, HP EliteDesk 805 G6 Desktop Mini, HP EliteDesk 800 G5/6 95W Desktop Mini, HP Collaboration PC G5, HP EliteOne 800 G5/6 AiO G5 23.8 HC (NT), HP Elite Slice for Meeting Rooms G2. |
| Width | 5.25" (133.3 mm) |
| Depth | 1.21" (30.7 mm) |
| Height | 1.22" (31 mm) |
| Weight | 0.597 oz (16.9 g) |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| UNSPSC-code | 43211612 |
Data sheet
Specific References
Reference: 0SNPW403YC_64G-RFB
Brand: Dell
Brand: Kingston Technology
Reference: 491503-061
Brand: CoreParts
Reference: KTH-PL313LV_8G, 604502-B21, 605313-071, 606427-001, 647877-B21
Brand: CoreParts
Reference: 774170-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 671613-001
Brand: HP
HP 16GB DDR4 (1x16GB) 3200 UDIMM Memory, 16 GB, 1 x 16 GB, DDR4, 3200 MHz
check_circle
check_circle