| Internal memory | 32 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| ECC | No |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| CAS latency | 22 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Row cycle time | 45.75 ns |
| Refresh row cycle time | 350 ns |
| Row active time | 32 ns |
| Programming power voltage (VPP) | 2.5 V |
| Country of origin | Taiwan |
| JEDEC standard | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 85 °C |
| Storage temperature (T-T) | -55 - 100 °C |
| Compliance certificates | RoHS |
| Doesn't contain | Halogen |
| Width | 2.74" (69.6 mm) |
| Depth | 0.146" (3.7 mm) |
| Height | 1.18" (30 mm) |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
Data sheet
Specific References
Reference: 647654-081
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 814826
Brand: HP
Reference: 647901-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: KTA-MP667AK2_8G
Brand: CoreParts
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 647897-B21, 606427-001 647897-S21, 601159
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Crucial
Kingston Technology ValueRAM , 32 GB, 1 x 32 GB, DDR4, 260-pin SO-DIMM
check_circle
check_circle