| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| CAS latency | 15 |
| Compatible products | ProLiant DL580 Gen9 |
| Component for | Server |
| Internal memory | 32 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory clock speed | 2133 MHz |
| Memory data transfer rate | 2133 MT/s |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Memory ranking | 2 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Brand Name | Hewlett Packard Enterprise |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: P19045-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 370-AEVP, 370-AEVP-RFB, HMAA8GR7AJR4N-XM, M393A8G40CB4-CWE, P2MY
Brand: CoreParts
Reference: 691740-001
Brand: HP
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle