| Internal memory | 2 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 2 GB |
| Internal memory type | DDR3 |
| Component for | PC/server |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Memory clock speed | 1333 MHz |
| Memory voltage | 1.5 V |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
Data sheet
Specific References
Reference: A6996808, 0A6996808-RFB, 99104458
Brand: Dell
Reference: 4X70R38788, AA335286, 01AG816, 01AG835, 4X70R38788
Brand: CoreParts
Reference: MMI9852_4GB, KTM-SX3138_4G, 44T1597, 44T1599, FRU 82Y6440
Brand: CoreParts
Reference: 0MTA18ASF2G72AZ-2G3B1-RFB
Brand: Dell
Reference: 03T6566
Brand: Lenovo
Reference: 397413-B21BR
Brand: Hewlett Packard Enterprise
HP 501533-001, 2 GB, 1 x 2 GB, DDR3, 1333 MHz, 240-pin DIMM
check_circle
check_circle