HP 4GB DIMM DDR3 Memory, 4 GB, 1 x 4 GB, DDR3, 1600 MHz, 240-pin DIMM
| Internal memory | 4 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 4 GB |
| Internal memory type | DDR3 |
| Component for | PC/server |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| ECC | No |
| CAS latency | 11 |
| Memory clock speed | 1600 MHz |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
Data sheet
Specific References
Reference: KVR16LN11_8, KVR16N11_8, KVR16N11H_8, KVR16N11H_8BK
Brand: CoreParts
Reference: 99000486
Brand: HP
Reference: 607155
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 684034-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 805349-B21-RFB, 607775, 99103888
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 715274-001, 99009084
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: W128814753
Brand: MSIT
Reference: 735302-001, 731765-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Hewlett Packard Enterprise
HP 4GB DIMM DDR3 Memory, 4 GB, 1 x 4 GB, DDR3, 1600 MHz, 240-pin DIMM
check_circle
check_circle