| CAS latency | 11 |
| Component for | PC/Server |
| Internal memory | 8 GB |
| Internal memory type | DDR3 |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Memory clock speed | 1600 MHz |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Memory ranking | 1 |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 85 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 95 °C |
| Brand Name | Hewlett Packard Enterprise |
| Warranty | 3 |
Data sheet
Specific References
Reference: 0AA783421-RFB, 99113287
Brand: Dell
Reference: 351518-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 633542-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 0A9781930-RFB, 99108009, 1037930
Brand: Dell
Reference: 836213
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 0AA799087-RFB, 99113051, 834337
Brand: DELL
Reference: 99112833
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle