| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Component for | PC/Server |
| ECC | Yes |
| Internal memory | 16 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 8 GB |
| Memory ranking | 2 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Brand Name | Dell |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 0MTA9ASF1G72PZ-2G6D1-RFB
Brand: MSIT
Reference: 1038064
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Samsung
Reference: W128429661
Brand: Kingston
Brand: HP
Reference: W127218992
Brand: Fujitsu
Reference: 397415-B21416473-001EM162AAKTH-X
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 733736-001, E2Q93AA
Brand: CoreParts
Reference: 99105926
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle