| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Component for | PC/Server |
| Internal memory | 16 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory clock speed | 2400 MHz |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Brand Name | Dell |
| Warranty | 6 Month(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: 99101909
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 416474-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: MMD0074_2GB, KTD-WS667_2G, A0763200 _2PCS_, A0763225 _2PCS_, A07
Brand: CoreParts
Reference: 664691-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 672612-081 672631-B21, 99101823
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 99103943
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 1XD86AA, SNPTN78YC_32G, TN78Y
Brand: CoreParts
check_circle
check_circle