| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| CAS latency | 22 |
| Component for | Laptop |
| ECC | No |
| Internal memory | 16 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Memory data transfer rate | 3200 MT/s |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Brand Name | Kingston |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: B4U37AARFB, QW548AV, VR648
Brand: CoreParts
Reference: 4X70R38788, AA335286, 01AG816, 01AG835, 4X70R38788
Brand: CoreParts
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 500202-061
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: FRU5M30Z71740
Brand: Lenovo
Reference: 99101909
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: FRU5M30V06837
Brand: Lenovo
Reference: W128866777
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle