Samsung M471A2K43EB1-CWE, 16 GB, 1 x 16 GB, DDR4, 3200 MHz, 260-pin SO-DIMM
| Internal memory | 16 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| ECC | No |
| CAS latency | 22 |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Module configuration | 1024M x 8 |
| Chips organization | 2Rx8 |
Data sheet
Specific References
Reference: 536890-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 595097-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 922094-001, 5M30W88025, 900315-591
Brand: CoreParts
Reference: FRU5M30V06946
Brand: Lenovo
Reference: 03T7218
Brand: Lenovo
Samsung M471A2K43EB1-CWE, 16 GB, 1 x 16 GB, DDR4, 3200 MHz, 260-pin SO-DIMM
check_circle
check_circle