DELL AB128227, 16 GB, 2 x 8 GB, DDR4, 2666 MHz, 288-pin DIMM
| Internal memory | 16 GB |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 8 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| ECC | Yes |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Chips organization | 2Rx8 |
Data sheet
Specific References
Reference: 397413-B21B
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 819411-001819411-001-RFB766399
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 0A8711887-RFB, 642629
Brand: Dell
Reference: 715275-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: H2P64ET#AC3
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: CoreParts
Reference: 808054
Brand: Hewlett Packard Enterprise
DELL AB128227, 16 GB, 2 x 8 GB, DDR4, 2666 MHz, 288-pin DIMM
check_circle
check_circle