CoreParts MMHP067-16GB, 16 GB, 1 x 16 GB, DDR4, 2400 MHz, Green
| Internal memory | 16 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Component for | PC/server |
| Memory clock speed | 2400 MHz |
| Country of origin | China |
| Product color | Green |
| Width | 3.15" (80 mm) |
| Depth | 1.18" (30 mm) |
| Height | 5.51" (140 mm) |
| Weight | 1.76 oz (50 g) |
| Package width | 3.15" (80 mm) |
| Package depth | 1.18" (30 mm) |
| Package height | 5.51" (140 mm) |
| Package weight | 3.53 oz (100 g) |
| Replacement for | Z9H57AA |
Data sheet
Specific References
Reference: KTD-DM8400C6_2G, A1302686, A1302689, A1302690, A1370435, A148896
Brand: CoreParts
Reference: 99009116
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: CMSX32GX4M2A2400C16
Brand: Corsair
Reference: 815100-B21, 815100-B21-RFB, 99106395
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: TS256MLQ64V8U
Brand: CoreParts
Reference: 01DE974, 01DE974-RFB, 1XD86AT, 815100-B21-RFB, 815100-B21-RFB, 8
Brand: CoreParts
Reference: 672631-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 814826
Brand: HP
Reference: 805351-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
CoreParts MMHP067-16GB, 16 GB, 1 x 16 GB, DDR4, 2400 MHz, Green
check_circle
check_circle