| Backlight | No |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| CAS latency | 19 |
| Component for | PC/Server |
| ECC | Yes |
| Internal memory | 8 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Brand Name | Dell |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 99108113
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 03T6566
Brand: Lenovo
Reference: 850881-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: HX316C10FK2_16
Brand: CoreParts
Reference: P00926-H21, 812404
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 708641-B21, 590032
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle