| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Component for | PC/Server |
| ECC | Yes |
| Internal memory | 8 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory clock speed | 2400 MHz |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory ranking | 1 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Product colour | Green |
| Brand Name | Dell |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 0MTA18ASF2G72AZ-2G3B1-RFB
Brand: Dell
Reference: KCP426NS8_8
Brand: CoreParts
Reference: 370-AEVP, 370-AEVP-RFB, HMAA8GR7AJR4N-XM, M393A8G40CB4-CWE, P2MY
Brand: CoreParts
Reference: 647897-B21, 606427-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Crucial
Reference: 99108866
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: FRU5M30V06806
Brand: Lenovo
check_circle
check_circle