| Internal memory | 64 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 64 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Component for | PC/server |
| Memory form factor | RDIMM |
| ECC | Yes |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| CAS latency | 22 |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Memory ranking | 4 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
Data sheet
Specific References
Reference: 731761-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 0HMA81GR7AFR8N-VK-RFB
Brand: Dell
Reference: W128866777
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: W129043626
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: W127034647
Brand: HP
Reference: 691740-001
Brand: HP
Samsung M393A8K40B22-CWD, 64 GB, 1 x 64 GB, DDR4, 2666 MHz, RDIMM
check_circle
check_circle