| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| CAS latency | 15 |
| Compatible products | ProLiant DL388 Gen9 |
| Component for | Server |
| Internal memory | 8 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory clock speed | 2133 MHz |
| Memory data transfer rate | 2133 MT/s |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Memory ranking | 1 |
| Brand Name | Hewlett Packard Enterprise |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: CMSX8GX4M1A2400C16
Brand: Corsair
Reference: 99108967
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 627812-B21,632204-001-MOQ-20, 590707
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 726717-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: SNP20D6FC_16G, 0SNP20D6FC_16G-RFB, 99103913
Brand: Dell
Reference: 0AA138422-RFB, 99110889
Brand: Dell
check_circle
check_circle