| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Component for | PC/Server |
| ECC | Yes |
| Internal memory | 64 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory clock speed | 2933 MHz |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 64 GB |
| Memory ranking | 2 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Chips organisation | 2Rx4 |
| Brand Name | Dell |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 815101-B21, 766471
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: KVR16LN11_8, KVR16N11_8, KVR16N11H_8, KVR16N11H_8BK
Brand: CoreParts
Reference: H2P64ET#AC3
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 0HMAA4GR7CJR8N-XN-RFB
Brand: Dell
Reference: MMD1020_6GB, KTD-PE313SK3_6G
Brand: CoreParts
Reference: 01KR355, 4ZC7A08709, 4ZC7A08709-RFB, 5YZ55AA, 8WKDY, HMA84GR7CJR
Brand: CoreParts
check_circle
check_circle