CoreParts MMKN066-16GB, 16 GB, 1 x 16 GB, DDR4, 2400 MHz, Green
| Internal memory | 16 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Component for | Laptop |
| Memory clock speed | 2400 MHz |
| Country of origin | China |
| Product color | Green |
| Width | 5.71" (145 mm) |
| Depth | 3.15" (80 mm) |
| Height | 1.18" (30 mm) |
| Weight | 0.353 oz (10 g) |
| Package width | 5.71" (145 mm) |
| Package depth | 3.15" (80 mm) |
| Package height | 1.18" (30 mm) |
| Package weight | 0.705 oz (20 g) |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Replacement for | KCP424SD8/16 |
Data sheet
Specific References
Reference: KTA-MB1600LK2_16G
Brand: CoreParts
Reference: 865396-855, KVR21S15D8_16, Z4Y86AA, Z4Y86AA#AC3
Brand: CoreParts
Reference: 6NX83AA, L50384-001, L50384-002
Brand: CoreParts
Reference: 01AG710, 4X70M60574
Brand: CoreParts
Reference: 3TK84AA, KTH9600B_2G, L24981-001, AA075845, 937438-850, CT16G4SF
Brand: CoreParts
Reference: KVR21R15D4K4_64
Brand: CoreParts
Reference: CT16G4SFD8266, SNPCRXJ6C_16G, CRXJ6, AB371022
Brand: CoreParts
Reference: W128274116
Brand: PNY
Reference: 00D4970
Brand: CoreParts
Reference: 6VDX7, KN.8GB04.044
Brand: CoreParts
Reference: M97596-002
Brand: CoreParts
Reference: KCP426SD8_32
Brand: CoreParts
Reference: KF426S16IBK2_32
Brand: CoreParts
Reference: MMG1252_4096, S26361-F3000-L515
Brand: CoreParts
CoreParts MMKN066-16GB, 16 GB, 1 x 16 GB, DDR4, 2400 MHz, Green
check_circle
check_circle