CoreParts MMDE035-16GB, 16 GB, 1 x 16 GB, DDR4, 2400 MHz, Green
| Internal memory | 16 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Component for | Laptop |
| Memory clock speed | 2400 MHz |
| Country of origin | China |
| Product color | Green |
| Width | 3.15" (80 mm) |
| Depth | 1.18" (30 mm) |
| Height | 5.51" (140 mm) |
| Weight | 1.76 oz (50 g) |
| Package width | 3.15" (80 mm) |
| Package depth | 1.18" (30 mm) |
| Package height | 5.51" (140 mm) |
| Package weight | 3.53 oz (100 g) |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
Data sheet
Specific References
Reference: 862397-855
Brand: CoreParts
Reference: KTA-MB1600L_4G, KAS-N3CL_4G, CT51264BF160B, CT51264BF160BJ
Brand: CoreParts
Reference: 4X70Z90844, 4X71D09532, 5M30Z71633, 4X71D09532, 5M30V06795, 5M30
Brand: CoreParts
Reference: CT2K16G4SFD8213
Brand: CoreParts
Reference: VNY72
Brand: CoreParts
Reference: 4X71K08908
Brand: CoreParts
Reference: 451400-001, 492571-001, GV576AA, KTH-ZD8000C6_2G, RP000137035, T
Brand: CoreParts
Reference: HX424S14IBK2_8
Brand: CoreParts
Brand: CoreParts
Reference: KTA-MB1066_4G
Brand: CoreParts
Reference: KF548S38IB-16, KCP548SS8-16, KVR48S40BS8-16, 340K1AA, 4M9Y5AA, A
Brand: CoreParts
Reference: KF432S20IB_8
Brand: CoreParts
CoreParts MMDE035-16GB, 16 GB, 1 x 16 GB, DDR4, 2400 MHz, Green
check_circle
check_circle