CoreParts MMLE-DDR4-0001-16GB, 16 GB, 1 x 16 GB, DDR4, 2400 MHz, 260-pin SO-DIMM, Green
| Internal memory | 16 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Memory clock speed | 2400 MHz |
| Country of origin | China |
| Product color | Green |
| Width | 5.71" (145 mm) |
| Depth | 3.15" (80 mm) |
| Height | 1.18" (30 mm) |
| Weight | 0.353 oz (10 g) |
| Package width | 5.71" (145 mm) |
| Package depth | 3.15" (80 mm) |
| Package height | 1.18" (30 mm) |
| Package weight | 0.705 oz (20 g) |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
Data sheet
Specific References
Reference: 13L73AA, 4X71A11993, 4X71D09536, 5M30V06804, 5M30V06807, 5M30V06
Brand: CoreParts
Reference: KVR16S11K2_16
Brand: CoreParts
Reference: M471A1G43DB0-CPB, KCP421SS8_8
Brand: CoreParts
Reference: 55Y3708-AX
Brand: CoreParts
Reference: FRU5M30V06804
Brand: Lenovo
Reference: 01AG861, 01AG871, 4X70S69154, FRU01AG861, KVR26S19D8_32
Brand: CoreParts
Reference: HX424S14IBK2_8
Brand: CoreParts
Brand: CoreParts
Reference: 820570-005
Brand: CoreParts
Reference: FRU03T6808
Brand: CoreParts
Reference: MMG1252_4096, S26361-F3000-L515
Brand: CoreParts
CoreParts MMLE-DDR4-0001-16GB, 16 GB, 1 x 16 GB, DDR4, 2400 MHz, 260-pin SO-DIMM, Green
check_circle
check_circle