Lanview MO-XG-SFP-CU1M-C, 39.4" (1 m), SFP+, SFP+
| Cable length | 39.4" (1 m) |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| AWG wire size | 30 |
| Cable shape | Round |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Connector contacts plating | Copper |
| Brand compatibility | Ruijie Networks |
| Weight | 7.05 oz (200 g) |
| Package weight | 10.6 oz (300 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: ARU-QSFP-100G-AOC-3M
Brand: Lanview
Reference: W126143098
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: CBL-10GSFP-DAC-3M
Brand: Lanview
Reference: ENT-QSFP-100G-AOC-15M
Brand: Lanview
Reference: SFP-H10GB-CU1M
Brand: Lanview
Reference: INT-QSFP-40G-DAC-CU2M
Brand: Lanview
Brand: Black Box
Brand: Black Box
Reference: UACC-DAC-SFP10-0.5M
Brand: Lanview
Lanview MO-XG-SFP-CU1M-C, 39.4" (1 m), SFP+, SFP+
check_circle
check_circle