Lanview MO-CAB-Q-4S-100G-2M, 78.7" (2 m), QSFP28, 4xSFP28, Male
| Cable length | 78.7" (2 m) |
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | 4xSFP28 |
| Product color | Black, Silver |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Cable shape | Round |
| Connector gender | Male |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight | 2.12 oz (60 g) |
| Package weight | 2.47 oz (70 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Sustainability compliance | Yes |
Data sheet
Specific References
Reference: AT-DAC-QSFP5CU
Brand: Lanview
Reference: DEM-QSFP-AOC3M
Brand: Lanview
Reference: EX-QSFP-4X10G-AOC5M
Brand: Lanview
Brand: Black Box
Reference: AT-DAC-QSFP28-3CU
Brand: Lanview
Reference: HU-SFP28-25G-AOC-10M
Brand: Lanview
Reference: SFP28-DAC-AL-25G-C1M
Brand: Lanview
Lanview MO-CAB-Q-4S-100G-2M, 78.7" (2 m), QSFP28, 4xSFP28, Male
check_circle
check_circle