Lanview MO-EX-40G-AOC-10M, 393.7" (10 m), AOC, QSFP+, QSFP+
| Cable length | 393.7" (10 m) |
| Cable type | AOC |
| Connector 1 | QSFP+ |
| Connector 2 | QSFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Aqua color |
| Cable shape | Round |
| Data transfer rate | 40 Gbit/s |
| Brand compatibility | Extreme Networks |
| Compliance certificates | RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 21.2 oz (600 g) |
| Package weight | 28.2 oz (800 g) |
| Dimensions (WxDxH) | 0.63 x 393.7 x 0.472" (16 x 10000 x 12 mm) |
Data sheet
Specific References
Reference: SFP-40G-AOC10M-AL
Brand: Lanview
Reference: ENT-QSFP-4SFP10G-CU10M
Brand: Lanview
Reference: AT-SP10AOC1M
Brand: Lanview
Reference: AL-QSFP-4X10G-AOC3M
Brand: Lanview
Reference: ENT-QSFP-100G-AOC-25M
Brand: Lanview
Reference: SP-CABLE-FS-SFP_7
Brand: Lanview
Reference: BR-QSFP28-100G-DAC-CU1M
Brand: Lanview
Reference: SFP28-DAC-AL-25G-C3M
Brand: Lanview
Reference: SFP-25G-AOC1M
Brand: Lanview
Reference: QSFP-100G-AOC7M
Brand: Lanview
Reference: AT-QSFP20CU
Brand: Lanview
Brand: Black Box
Lanview MO-EX-40G-AOC-10M, 393.7" (10 m), AOC, QSFP+, QSFP+
check_circle
check_circle