Lanview MO-EX-40G-AOC-15M, 590.6" (15 m), AOC, QSFP+, QSFP+
| Cable length | 590.6" (15 m) |
| Cable type | AOC |
| Connector 1 | QSFP+ |
| Connector 2 | QSFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Aqua color |
| Cable shape | Round |
| Data transfer rate | 40 Gbit/s |
| Brand compatibility | Extreme Networks |
| Compliance certificates | RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 21.2 oz (600 g) |
| Package weight | 28.2 oz (800 g) |
| Dimensions (WxDxH) | 0.63 x 590.6 x 0.472" (16 x 15000 x 12 mm) |
Data sheet
Specific References
Reference: JL488A
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: BR-SFP28-DAC-25G-1.5M
Brand: Lanview
Reference: BR-QSFP-4SFP10G-CU5M
Brand: Lanview
Reference: JNP-10G-AOC-1M
Brand: Lanview
Reference: ENT-QSFP-40G-AOC-1M
Brand: Lanview
Reference: SFP-DAC-AL-10G-C1.5M
Brand: Lanview
Reference: INT-SFP28-25G-AOC-1M
Brand: Lanview
Reference: MA-CBL-TA-0.5M
Brand: Lanview
Reference: J9285B
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: J9285B, J9285D, JC784C
Brand: Lanview
Reference: JNP-10G-AOC-2M
Brand: Lanview
Lanview MO-EX-40G-AOC-15M, 590.6" (15 m), AOC, QSFP+, QSFP+
check_circle
check_circle