Lanview MO-QSFP-4X10G-AOC2M, 78.7" (2 m), AOC, QSFP+, 4x SFP+
| Cable length | 78.7" (2 m) |
| Cable type | AOC |
| Connector 1 | QSFP+ |
| Connector 2 | 4x SFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Orange |
| InfiniBand protocol | Yes |
| AWG wire size | 30/24 |
| Cable shape | Round |
| Data transfer rate | 40 Gbit/s |
| Compliance certificates | RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 80 °C |
| Weight | 1.41 oz (40 g) |
| Package weight | 1.76 oz (50 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Warranty period | 5 year(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: BR-QSFP-4SFP10G-CU1M
Brand: Lanview
Reference: D0R73
Brand: Lanview
Reference: ENT-QSFP-100G-AOC-1M
Brand: Lanview
Reference: ENT-QSFP-4SFP10G-CU3M
Brand: Lanview
Reference: INT-QSFP-40G-DAC-CU50CM
Brand: Lanview
Reference: DEM-QSFP-AOC1M
Brand: Lanview
Reference: 10G-SFPP-TWX-P-0101
Brand: Lanview
Reference: AT-QSFP-4X10G-AOC2M
Brand: Lanview
Reference: 876450
Brand: Cisco
Reference: JL488A
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: ARU-QSFP-40G-DAC-CU3M
Brand: Lanview
Lanview MO-QSFP-4X10G-AOC2M, 78.7" (2 m), AOC, QSFP+, 4x SFP+
check_circle
check_circle