Lanview MO-DEM-QSFP-AOC10M, 393.7" (10 m), AOC, QSFP+, QSFP+
| Cable length | 393.7" (10 m) |
| Cable type | AOC |
| Connector 1 | QSFP+ |
| Connector 2 | QSFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Aqua color |
| Cable shape | Round |
| Data transfer rate | 40 Gbit/s |
| Brand compatibility | D-Link |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 21.2 oz (600 g) |
| Package weight | 28.2 oz (800 g) |
| Dimensions (WxDxH) | 0.63 x 393.7 x 0.472" (16 x 10000 x 12 mm) |
Data sheet
Specific References
Reference: HU-SFP28-25G-AOC-3M
Brand: Lanview
Reference: CB-QSFP4X10G-5M
Brand: Lanview
Reference: AT-QSFP-4X10G-AOC5M
Brand: Lanview
Reference: JL488A
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: AT-SFP28-DAC-1M
Brand: Lanview
Reference: BR-SFP28-DAC-25G-2.5M
Brand: Lanview
Lanview MO-DEM-QSFP-AOC10M, 393.7" (10 m), AOC, QSFP+, QSFP+
check_circle
check_circle