Lanview MO-EX-100G-AOC-10M, 393.7" (10 m), AOC, QSFP28, QSFP28
| Cable length | 393.7" (10 m) |
| Cable type | AOC |
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Orange |
| Cable shape | Round |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Brand compatibility | Extreme Networks |
| Compliance certificates | RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 10.6 oz (300 g) |
| Package weight | 14.1 oz (400 g) |
| Dimensions (WxDxH) | 0.157 x 393.7 x 0.315" (4 x 10000 x 8 mm) |
Data sheet
Specific References
Reference: JNP-40G-AOC-7M
Brand: Lanview
Reference: ARU-SFP-H10G-DAC-CU1M
Brand: Lanview
Reference: 876450
Brand: Cisco
Reference: ARU-QSFP-4SFP10G-CU5M
Brand: Lanview
Reference: INT-SFP-H10G-DAC-CU5M
Brand: Lanview
Reference: JL488A
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: INT-QSFP-100G-AOC-1M
Brand: Lanview
Reference: HU-QSFP-40G-DAC-CU50CM
Brand: Lanview
Reference: 823463
Brand: Black Box
Reference: DEM-SFP-AOC6M
Brand: Lanview
Reference: 814453
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: AT-DAC-QSFP4CU
Brand: Lanview
Lanview MO-EX-100G-AOC-10M, 393.7" (10 m), AOC, QSFP28, QSFP28
check_circle
check_circle