Lanview MO-QSFP-100G-AOC5M, 196.9" (5 m), AOC, QSFP28, QSFP28
| Cable length | 196.9" (5 m) |
| Cable type | AOC |
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Green |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Cable shape | Round |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Brand compatibility | Cisco |
| Compliance certificates | RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 10.6 oz (300 g) |
| Package weight | 14.1 oz (400 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Warranty period | 5 year(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: JNP-100G-AOC-20M
Brand: Lanview
Brand: Black Box
Reference: BR-SFP-H10G-DAC-CU2M
Brand: Lanview
Reference: X6566B-7-R6
Brand: Lanview
Reference: ENT-QSFP-100G-AOC-5M
Brand: Lanview
Brand: Cisco
Reference: INT-QSFP-4SFP10G-CU5M
Brand: Lanview
Reference: QSFP-100G-AOC20M
Brand: Lanview
Reference: ARU-SFP-H10G-DAC-CU1.5M
Brand: Lanview
Reference: JL489A
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: MA-CBL-TA-2M
Brand: Lanview
Reference: INT-SFP28-DAC-25G-1.5M
Brand: Lanview
Lanview MO-QSFP-100G-AOC5M, 196.9" (5 m), AOC, QSFP28, QSFP28
check_circle
check_circle