Lanview MO-AT-QSFP5CU, 196.9" (5 m), Active DAC, QSFP+, QSFP+
| Cable length | 196.9" (5 m) |
| Cable type | Active DAC |
| Connector 1 | QSFP+ |
| Connector 2 | QSFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Blue |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Cable shape | Round |
| Ethernet interface type | 40 Gigabit Ethernet |
| Data transfer rate | 40 Gbit/s |
| Brand compatibility | Allied Telesis |
| Plug and Play | Yes |
| Compliance certificates | REACH, RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 21.2 oz (600 g) |
| Package weight | 28.2 oz (800 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Dimensions (WxDxH) | 0.472 x 0.63 x 196.9" (12 x 16 x 5000 mm) |
Data sheet
Specific References
Reference: INT-QSFP-40G-AOC-20M
Brand: Lanview
Reference: HU-QSFP-4SFP10G-CU5M
Brand: Lanview
Reference: 470-ABPY
Brand: Lanview
Reference: ARU-SFP28-25G-AOC-7M
Brand: Lanview
Reference: BR-QSFP-40G-DAC-CU50CM
Brand: Lanview
Reference: JNP-QSFP-DAC-7MA
Brand: Lanview
Reference: ENT-QSFP-40G-DAC-CU2M
Brand: Lanview
Reference: MCP7F00-A003R26N
Brand: Lanview
Reference: ARU-QSFP-100G-AOC-1M
Brand: Lanview
Reference: MCP1600-C001E30N
Brand: Lanview
Reference: EX-QSFP-40GE-DAC-5M
Brand: Lanview
Reference: INT-SFP-AOC-10G-4M
Brand: Lanview
Reference: BR-QSFP-100G-AOC-15M
Brand: Lanview
Lanview MO-AT-QSFP5CU, 196.9" (5 m), Active DAC, QSFP+, QSFP+
check_circle
check_circle