Lanview MO-C-SFP-10G-AOC4M, 157.5" (4 m), AOC, SFP+, SFP+
| Cable length | 157.5" (4 m) |
| Cable type | AOC |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Green |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Cable shape | Round |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Brand compatibility | Cisco |
| Doesn't contain | Lead |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight | 1.06 oz (30 g) |
| Package weight | 1.41 oz (40 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Warranty period | 5 year(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: INT-SFP28-25G-AOC-4M
Brand: Lanview
Reference: ENT-SFP28-25G-AOC-1M
Brand: Lanview
Brand: NVIDIA
Reference: ENT-QSFP-100G-AOC-10M
Brand: Lanview
Reference: EX-SFP-10GE-DAC-7M
Brand: Lanview
Reference: DEM-QSFP-AOC5M
Brand: Lanview
Reference: EX-100G-AOC-7M
Brand: Lanview
Reference: XG-SFP-CU0.5M-C
Brand: Lanview
Reference: JD095C-RFB
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: QFX-SFP-DAC-5M
Brand: Lanview
Lanview MO-C-SFP-10G-AOC4M, 157.5" (4 m), AOC, SFP+, SFP+
check_circle
check_circle