Lanview MO-C-QSFP-100G-CU1M, 39.4" (1 m), DAC, QSFP28, QSFP28
| Cable length | 39.4" (1 m) |
| Cable type | DAC |
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Cable shape | Round |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Brand compatibility | Cisco |
| Compliance certificates | RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 31.7 oz (900 g) |
| Package weight | 2.2 lbs (1 kg) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Warranty period | 5 year(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: HU-QSFP-100G-AOC-2M
Brand: Lanview
Reference: JNP-100G-AOC-20M
Brand: Lanview
Reference: JL487A
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: INT-QSFP-40G-DAC-CU50CM
Brand: Lanview
Reference: INT-QSFP-40G-DAC-CU5M
Brand: Lanview
Reference: EX-40G-AOC-3M
Brand: Lanview
Brand: Black Box
Reference: INT-SFP28-25G-AOC-4M
Brand: Lanview
Lanview MO-C-QSFP-100G-CU1M, 39.4" (1 m), DAC, QSFP28, QSFP28
check_circle
check_circle