| Cable length | 118.1" (3 m) |
| Connector 1 | SFP28 |
| Connector 2 | SFP28 |
| Product color | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Cable shape | Round |
| Connector gender | Male/Male |
| Full duplex | Yes |
| Data transfer rate | 25 Gbit/s |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight | 1.06 oz (30 g) |
| Package width | 2.76" (70 mm) |
| Package depth | 2.76" (70 mm) |
| Package height | 1.57" (40 mm) |
| Package weight | 1.41 oz (40 g) |
| Sustainability compliance | Yes |
Data sheet
Specific References
Reference: ARU-QSFP-40G-DAC-CU2M
Brand: Lanview
Reference: INT-QSFP-100G-AOC-15M
Brand: Lanview
Reference: AT-QSFP-4X10G-AOC7M
Brand: Lanview
Reference: HU-SFP28-DAC-25G-1.5M
Brand: Lanview
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: AL-QSFP-4X10G-AOC1M
Brand: Lanview
Brand: Cisco
Brand: Ubiquiti
Reference: QSFP-100G-AOC7M
Brand: Lanview
Reference: QSFP-4SFP25G-AOC7M
Brand: Lanview
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: ARU-SFP28-DAC-25G-1M
Brand: Lanview
Reference: EX-25G-AOC-2M
Brand: Lanview
Lanview MO-JL488A, 118.1" (3 m), SFP28, SFP28, Male/Male
check_circle
check_circle