Lanview MO-DEM-SFP-AOC1M, 39.4" (1 m), AOC, SFP+, SFP+
| Cable length | 39.4" (1 m) |
| Cable type | AOC |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Aqua color |
| Cable shape | Round |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Brand compatibility | D-Link |
| Compliance certificates | RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 1.41 oz (40 g) |
| Package weight | 1.76 oz (50 g) |
| Dimensions (WxDxH) | 0.787 x 39.4 x 0.551" (20 x 1000 x 14 mm) |
Data sheet
Specific References
Reference: ENT-QSFP-40G-AOC-1M
Brand: Lanview
Reference: JD095C
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: ARU-SFP-H10G-DAC-CU1.5M
Brand: Lanview
Reference: INT-QSFP-40G-AOC-10M
Brand: Lanview
Reference: SFP28-DAC-AL-25G-C1M
Brand: Lanview
Reference: INT-QSFP-100G-AOC-20M
Brand: Lanview
Reference: AL-QSFP-4X10G-AOC3M
Brand: Lanview
Reference: ARU-QSFP-100G-AOC-15M
Brand: Lanview
Reference: ENT-SFP-H10G-DAC-CU1M
Brand: Lanview
Lanview MO-DEM-SFP-AOC1M, 39.4" (1 m), AOC, SFP+, SFP+
check_circle
check_circle