Lanview MO-AT-QSFP-100G-AOC-10M, 393.7" (10 m), Active DAC, OM3, QSFP28, QSFP28
| Cable length | 393.7" (10 m) |
| Cable type | Active DAC |
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Blue |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Fiber optic type | OM3 |
| Cable shape | Round |
| Ethernet interface type | 100 Gigabit Ethernet |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Brand compatibility | Allied Telesis |
| Plug and Play | Yes |
| Compliance certificates | REACH, RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 10.6 oz (300 g) |
| Package weight | 14.1 oz (400 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Dimensions (WxDxH) | 0.157 x 0.315 x 393.7" (4 x 8 x 10000 mm) |
Data sheet
Specific References
Reference: 10GB-F06-SFPP
Brand: Lanview
Reference: ARU-SFP-H10G-DAC-CU4M
Brand: Lanview
Reference: HU-SFP-H10G-DAC-CU3M
Brand: Lanview
Reference: AT-QSFP-4X10G-AOC7M
Brand: Lanview
Reference: QSFP-100G-AOC25M
Brand: Lanview
Reference: ENT-SFP-H10G-DAC-CU5M
Brand: Lanview
Reference: ENT-QSFP28-100G-DAC-CU5M
Brand: Lanview
Reference: INT-SFP28-25G-AOC-10M
Brand: Lanview
Reference: SFP-AOC-10G-2M-AL
Brand: Lanview
Lanview MO-AT-QSFP-100G-AOC-10M, 393.7" (10 m), Active DAC, OM3, QSFP28, QSFP28
check_circle
check_circle