| Cable length | 275.6" (7 m) |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Product color | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Cable shape | Round |
| Connector gender | Male |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Compliance certificates | RoHS |
| Package width | 11" (280 mm) |
| Package depth | 9.45" (240 mm) |
| Package height | 1.18" (30 mm) |
| Package weight | 0.882 oz (25 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Sustainability compliance | Yes |
Data sheet
Specific References
Reference: AT-SFP28-AOC-4M
Brand: Lanview
Reference: AT-QSFP-100G-AOC-2M
Brand: Lanview
Reference: INT-QSFP-40G-AOC-10M
Brand: Lanview
Reference: EX-40G-AOC-20M
Brand: Lanview
Reference: AT-SP10AOC6M
Brand: Lanview
Reference: J9285D
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: JNP-10G-AOC-2M
Brand: Lanview
Reference: BR-QSFP-40G-AOC-10M
Brand: Lanview
Reference: CB-DASFP-2M
Brand: Lanview
Lanview MO-UDC-7, 275.6" (7 m), SFP+, SFP+, Male
check_circle
check_circle