| Cable length | 275.6" (7 m) |
| Connector 1 | QSFP+ |
| Connector 2 | QSFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Blue |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Cable shape | Round |
| Data transfer rate | 40 Gbit/s |
| Brand compatibility | Allied Telesis |
| Plug and Play | Yes |
| Compliance certificates | REACH, RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 21.2 oz (600 g) |
| Package weight | 28.2 oz (800 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: 845406-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: UACC-DAC-SFP10-0.5M
Brand: Lanview
Reference: ENT-QSFP-4SFP10G-CU3M
Brand: Lanview
Brand: Planet
Reference: AT-QSFP-4X10G-AOC1M
Brand: Lanview
Reference: AT-QSFP-100G-AOC-20M
Brand: Lanview
Reference: ENT-QSFP-40G-AOC-10M
Brand: Lanview
Reference: SFP-H10GB-CU2-5M
Brand: Lanview
Reference: 470-ABPY
Brand: Lanview
Reference: HU-SFP-H10G-DAC-CU1M
Brand: Lanview
Reference: INT-QSFP-40G-DAC-CU1M
Brand: Lanview
Reference: ENT-QSFP-40G-AOC-20M
Brand: Lanview
Reference: 1069148
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Lanview MO-AT-QSFP7CU, 275.6" (7 m), QSFP+, QSFP+
check_circle
check_circle